Penzion StrmilovChata v České KanaděPenzion v KunžakuUbytování větších skupinRybařeníChata u rybníkaChata Jižní ČechyChataStrmilovUbytování ve StrmilověChata u KomorníkaUbytování Česká KanadaPenzion v Jižních Čechách
ČLOVĚK je odborný elektronický časopis, vydávaný Filozofickou fakultou Univerzity Karlovy v Praze. Je orientován na mladé a začínající badatele, zvláště na studenty doktorského studia. Snaží se přitom dát konkrétní obsah pojmu interdisciplinarita – jak obsahem studií, článků a recenzí, tak obsahem rozhovorů. Přejeme inspirativní čtení.


Mgr. Olga Čaplyginová, PhD., Mgr. Karolína Válová

Mgr. Olga Čaplyginová je interní doktorandkou na Ústavu románských studií, obor Románské literatury, se zaměřením na italskou literaturu. Zabývá se zejména oblastí poetiky prostoru, a to především v italských románech poslední třetiny 20. století.

Mgr. Karolína Válová vystudovala obor Portugalština, v současnosti pokračuje v doktorském programu na ÚRS v oboru Románské literatury. Věnuje se především tématu paměti a národní identity v portugalském románu druhé poloviny 20. století. Nově se rovněž zajímá o problematiku prostoru v portugalské próze.Všechny zveřejněné texty podléhají autorskému zákonu a je ze zákona zakázáno je publikovat bez svolení jejich autora.